Технологія заливки фундаменту

Технологія заливки фундаменту


     Монтаж гранітного пам'ятника переважно складається з таких етапів:
     1) Заливка фундаменту
     2) Поклейка відмостки
     3) Монтаж пам'ятника

                  
                 1.Технологія заливки  фундаменту

                     Спочатку забурюються  4 сваї глибиною 80 см. Відстань між ними більше 2 м, щоб вони були на не копаній землі. Сваї заливаємо бетонним розчином і вібруємо. Вібрування потрібне для виштовхування повітря з розчину і ущільнення бетонної маси, що суттєво підвищує міцність бетону. - Наступним етапом є заливка спеціальних "лап". Викопуємо 2 рівці, глибиною орієнтовно 25 см, і заливаємо їх бетонним розчином. В середину обов'язково даємо арматуру діаметром 12 мм по 3 прути на кожен рів. Довжина "лап" повинна бути мінімум 3 м. Тобто лапи мають виступати за межі пам'ятника спереду і ззаду мінімум на 0,5 м і триматись вони мають на сваях. "Лапи" це додатковий захист пам'ятника від нахилу у разі осідання грунту. Завдяки тому, що лапи виходять за межі ями, яку копають для труни, вони не дозволять конструкції пам'ятника похилитись. - Останнім етапом є заливка самого фундаменту під пам'ятник. На лапи ставиться опалубка, в яку заливаємо розчин і даємо арматуру. Основні вимоги до матеріалів, які використовуються в розчині: - цемент повинен бути тільки оригінальний з заводу - щебінь чистий, митий - пісок  митий (без вапняку) - пропорції 1:2
                 2. Поклейка відмостки


                 Після того, як фундамент висохне, ми клеїмо відмостку, якщо вона передбачена у пам'ятнику. Після поклейки відмостки, шви на стиках плиток замазуємо клеєм-герметиком, для того, щоб туди не попадала вода і не руйнувала пам'ятник.

                  

                  3. Монтаж пам'ятника.

                 Після того як клей підсохне, можна монтувати пам'ятник. В залежності від конструкції, кожен пам'ятник встановлюється по різному. Деякі деталі клеються на клей цементний, деякі на клей герметик. Обов'язково стелли монтуються до пам'ятника на арматуру, щоб у разі вітру вони не впали. І арматура повинна бути мінімум 12 мм. Всі шви між плитами обов'язково мають бути оброблені герметиком.