Формування ціни пам'ятника

Формування ціни пам'ятника

 При виборі пам'ятника людина стикається з тим, що є велика кількість виробників і дуже різні ціни на, здавалося б, одинакові пам'ятники.

Які робочі моменти потрібно вирішити з виробником, щоб залишитись задоволеним отриманим результатом?

Замовник має чітко знати за що він платить гроші.

Що отримає за озвучену суму, або що  недоотримає, заплативши дешевше?

 

МОНТАЖ ПАМ'ЯТНИКА

 

Наслідками неправильного монтажу можуть бути:

1. Нахилення пам'ятника

2. Відпадання гранітних деталей та плитки від пам'ятника

3. Білі висоли на плитці


Розглянемо основні процеси, які впливають на якість монтажних робіт.


Ознайомившись з ними ви задаєте виробнику ці питання і зрозумієте

чи хочете  мати справу з даною компанією перед тим як замовляти пам’ятник.


 1.За якою технологією заливають фундамент і чи заливають його взагалі ?

 

- Бурування свай. По 4-ох кутах пам'ятника свердлять ямки, глибиною 60-80 см і заливають бетоном. І вся верхня конструкція фундаменту стоїть на них. Ця технологія досить добре себе зарекомендувала і навіть при нахилі, пам'ятник вирівнюється.

- Встановлення "лап". Якщо довжина фундаменту приблизно 2-2,3 м, то під ним встановлюються залізобетонні лапи, які мінімум на 50 см виступають в кожну сторону. Ці лапи обов'язково армуються вгорі і внизу, щоб не зламалися в майбутньому. Ця технологія дозволяє встановлювати пам'ятник одразу після заховання, оскільки пам'ятник буде стояти на некопаній землі і прогнивання труни чи осадок землі не буде впливати на стійкість конструкції.

- Вібрування бетону. Вібрування бетонної суміші (ущільнення) дозволяє забезпечити щільність і однорідність моноліту. Це дуже важливо, тому що приготована суміш пухка і в структурі присутні вільні бульбашки повітря, які з часом можуть призвести до руйнування бетонної конструкції.
Ці та інші технології не зможуть на 100% гарантувати, що пам'ятник не похилиться, проте кожна з них мінімізує ризики цього.
 


2.Які матеріали використовують при заливці

 

- якісний цемент з гарантією, це означає, що цемент з заводською фасовкою.

- пісок використовують різний — жовтий, білий. Найкращим вважається  митий пісок, в якому не має бруду і він не послаблює бетон. Він дорожчий за інші, його складніше купити, тому не всі виробники його використовують. Поганий пісок не катастрофічно впливає на стійкість бетонної конструкції, проте з часом він може послабити її.

 

- арматура обов’язково має бути присутня і перев’язана дротинами для цілісності бетонної конструкції;

- щебінь використовують як річковий, так і кар’єрний.

 

3.Які клеї і заповнювачі швів використовує виробник

 

- Залежно від того, який клей використовують монтажники буде залежати чи відпаде з часом якась плитка, чи ні. Тому наша думка — це використовувати кращі клеї на ринку.

 

- Всі шви між плитками обов'язково потрібно заробляти герметиками, щоб туди не попадала волога і не руйнувала пам'ятник. Обов'язково подивіться на шви між плитками, перевірте чи не потріскали, чи акуратно покладений силікон.

 

4.Кваліфікація і професійні навички працівників

 

-  Для якісного виконання роботи потрібно розвинути навики. Тому варто запитати скільки часу компанія працює на ринку, які роботи вже змонтовані і де їх можна побачити. Найкраща реклама – то задоволені попередні клієнти. 


 
Поліровка граніту

       

Визначальним фактором гарного зовнішнього вигляду пам'ятника є якісна поліровка його деталей.

Для ідеального блиску граніту потрібно знати правильну технологію, мати дороге і якісне обладнання,
використовувати якісні полірувальні круги і в повній кількості, бути спеціалістом, якісно підготувати гранітну деталь до поліровки.


 Враховуючи це все і інші фактори, власникам фірми виробника простіше використати спеціальні пасти при поліровці граніту,
які в рази збільшують швидкість поліровки, зменшують витрати і не потребують висококваліфікованих спеціалістів.
Але така поліровка має вигляд хорошої лише на деякий час і дуже швидко на сонці вигоряє і виріб стає матовим, вкритим царапинами.
Різницю в цих поліровках на цвинтарі чітко видно тільки через кілька місяців після встановлення.
Але гроші вже заплачені і ніхто нічого Вам виправляти не буде. По причині того, що не вміють і не хочуть вміти!

Як уберегти себе від недобросовісних фірм?

Як відрізнити якісну поліровку від халтури ще до моменту замовлення пам'ятника?

Відповіді на ці запитання корисно знати, якщо Ви хочете замовити якісний і блискучий пам'ятник на роки!Розміри пам'ятникаДля того, щоб пам'ятник виглядав не гірше, ніж інші навколо, він повинен відповідати певним стандартам розмірів:


1. Одинарний 105х205 см              2. Півторачка  165х215 см            3. Подвійний   205х215 см
     Деякі виробники свідомо зменшують розміри й пропорції пам'ятників для того, щоб здешевити його, не говорячи про це замовнику. В результаті, приймаючи роботу,
людина бачить не повноцінний пам'ятник, а зменшену його копію. Тому, при замовленні, уточніть і пропишіть в договорі всі розміри деталей пам'ятника.
    А крім цього просіть, щоб Вам показали подібний пам'ятник наживо, а не на картинці, щоб Ви змогли прийняти зважене рішення чи доцільно економити на розмірах.
    Якщо Ви хочете замовити індивідуальний пам'ятник, але не впевнені чи буде він гарно виглядати на цвинтарі,
то є можливість змоделювати його. Тобто, створити 3-D модель майбутнього пам'ятника з реальними розмірами і підібрати ідеальні для Вас пропорції.
    
Часто на кладовищі Ви можете зустріти пам'ятники, які містять не суцільні плити.
Це ще один поширений спосіб здешевити вартість пам'ятника.


Мінусами такої економії є:


1. Деталі можуть мати різні відтінки кольору і різні товщини, що не дуже гарно виглядає

2. Ви отримаєте багато додаткових швів на пам'ятнику,
що в майбутньому може призвести до відпадання плитки через попадання туди вологи

3. Через шви між плитками часто витікають соляні висоли


Якщо у Вас обмежений бюджет, але все ж таки хочете замовити гранітний пам'ятник, то цей спосіб економії є не поганим.
При розумному проектуванні пам'ятника і використанні правильних технологій монтажу
можна мінімізувати негативні наслідки використання плит з кусочків. Але кращим і надійнішим, звичайно, буде пам'ятник з суцільних плит.

 

Клас граніту

Можливо Ви помічали на цвинтарі, що пам'ятники з одного і того ж граніту виглядають по різному. Це тому, що крім поліровки граніту, на вигляд граніту впливає також його клас.

Мало хто знає, що гранітні блоки ділять на класи та категорії.

Критерієм поділу на категорії є розмір блоку. Чим більшої довжини блоки, тим вища їх ціна. Тому деякі виробники зменшують розмір пам'ятники, або роблять плити з кусків, щоб здешевити вартість граніту.


 


Класи відрізняються насиченістю кольору і наявністю тріщин. Переважно ділять на 3 класи.

1 - без тріщин і з насиченим кольором.

2 - наявні незначні тріщини, або незначні переходи кольору;

3 - містить тріщини і переходи кольору;

Вартість блоку класу 1 може бути в рази дорожчим за блоки меншого класу. Проте плити вищого класу відрізняються своєю насиченістю кольору, однорідністю структури і мають здатність на довший термін не вигоряти на сонці.

Оскільки відсоток якісних і першокласних блоків дуже малий, то багато недобросовісних виробників купують блоки нижчого класу ховають дефекти за допомогою різної хімії і паст. Після такої обробки не професіоналу важко побачити тріщини в граніті та інший брак. Проте через короткий час всі дефекти проявляться на цвинтарі. А, як показує практика, тоді вже пізно.

Тому, якщо Ви хочете отримати унікальний пам'ятник, який буде виділятись з-поміж інших на цвинтарі, то використовувати потрібно тільки граніт високого класу. Через те, що блоків класу А є мало і вони дорогі, не всі фірми мають можливість їх придбати. І через високу ціну не всі хочуть їх купувати. Тому переважно такі блоки експортують за кордон, або продають компаніям, які займаються виготовленням ексклюзивних виробів.

 

Надписи


Найпоширенішими способами нанесення тексту на пам'ятник є:


1. Нанесення гравірувальним станком                   2. Піскоструй


3. Різьблені пневмопістолетом4. Сусальне золото                                             5. Латунні літери 

Нанесення літер гравірувальним станком.
Мінусом такого способу є те, що станок знімає дуже маленький шар каменя і зображення з часом може помутніти.

Кращим по якості є піскоструйний спосіб нанесення тексту. Спочатку на плотері робиться трафарет, потім він наклеюється на граніт і за допомогою спеціального обладнання і корунду вибивається потрібне зображення. Основною перевагою є те, що піскоструйні літери мають велику глибину, яка не дає їм з часом помутніти і додає об'єму. Також їх можна покрити фарбами, що будуть більш стійкими до різних погодних умов і додадуть пам'ятнику вишуканості.

Нанесення букв пневмопістолетом здійснюється спеціальними зубилами. Такі літери мають найбільшу із усіх способів нанесення глибину (до 10 міліметрів), яка  додає їм об'єму, вишуканості і довговічності. Букви втоплюються в камінь чіткими гранями які мають неповторний вигляд.

Сусальне золото та латунні літери переважно використовують при виготовленні ексклюзивних пам'ятників. Піскоструйний текст покривають лаком і сусальним золотом в першому випадку, а в другому — приклеюють металеві літери покриті лаком.

Пам'ятники "Горизонталь" © 2023